Instrukcja obsługi

Pobierz instrukcję w wersji PDF

Rozwiązania techniczne

2021-2023

Organizacja wydarzeń

Zadebatuj.pl to ekosystem stworzony do organizacji wydarzeń on-line. Z pomocą platformy przeprowadzenie konferencji, wykładu czy debaty on-line jest proste i wygodne dla wszystkich użytkowników. Organizator wydarzenia otrzymuje dedykowaną przestrzeń na platformie, pomoc techniczną i szereg funkcjonalności, które sprawdzą się przy organizacji nawet najbardziej wymagających eventów, jak na przykład debaty sportowej. W ramach pakietu organizacji wydarzeń Zadebatuj oferuje szereg funkcjonalności:

Panel do zarządzania użytkownikami oraz wydarzeniem

Platforma Zadebatuj.pl oferuje partnerom wszystko, czego potrzeba do kompleksowej organizacji eventu on-line. Specjalny panel wydarzenia umożliwia administratorowi podgląd listy uczestników wydarzenia, kontakt z każdym z jego uczestników z osobna lub kierowanie wiadomości grupowych, czy też tworzenie pokojów prywatnych w ramach wydarzenia. Dodatkowo administrator ma możliwość nadawania uprawnień uczestnikom wydarzenia, umożliwiając edycję wydarzenia moderatorom.

Dedykowana przestrzeń do materiałów projektowych

Organizator wydarzenia może udostępnić agendę widoczną dla każdego z uczestników dodanych przez niego do panelu wydarzenia. Zadebatuj.pl umożliwia też wgranie harmonogramu i linków zewnętrznych przekierowujących użytkowników jednym kliknięciem na dowolną stronę wskazaną przez organizatora. Dodatkowo, każde wydarzenie na Platformie posiada dedykowaną przestrzeń na potrzeby materiałów takich jak pliki tekstowe czy materiały video.

Komunikator

Spotkania organizowane na Platformie to między innymi debaty, konferencje, obrady czy też seminaria akademickie. Każda z tych form wymaga interakcji i sprawnie działającego komunikatora głosowego. Wbudowane narzędzie Zadebatuj.pl pozwala realizację spotkania z poziomu strony bez konieczności wykorzystywania innych narzędzi.

System głosowania w trakcie wydarzenia

Wydarzenia takie jak debaty sportowe czy obrady instytucjonalne mogą wiązać się z koniecznością głosowania. To ważna część wielu spotkań on-line, którą najlepiej realizować bez konieczności przerywania toku spotkania. Wbudowany w Zadebatuj.pl system pozwala administratorowi wydarzenia zainicjowanie rund głosowania. Po wybraniu dostępnych opcji i sposobu liczenia system przeprowadza głosowanie, a następnie przelicza otrzymane głosy. Proces w trybie rzeczywistym śledzi administrator wydarzenia przeprowadzający głosowanie.

Newsletter

Zadebatuj.pl pozwala na gromadzenie adresów mailowych uczestników wydarzenia i generowanie listy na podstawie wybranego przez administratora kryterium. Zbierane adresy mailowe pozostają do dyspozycji organizatorów wydarzenia, a ich udostępnienie jest warunkiem koniecznym rejestracji na wydarzenie. Za pomocą newslettera uczestnicy wydarzenia mogą na przykład otrzymać od organizatorów materiały merytoryczne z wydarzenia lub jego podsumowanie.

Opieka nad wydarzeniem - pomoc techniczna

Organizacja wydarzenia za pośrednictwem Zadebatuj.pl odbywa się zawsze przy wsparciu technicznym jej właścicieli. Jeśli któraś z funkcjonalności budzi wątpliwość, w trakcie wydarzenia organizator liczyć może na pomoc lub bezpośrednią interwencję.

Biblioteka treści VOD

Każdy partner platformy otrzymuje możliwość dzielenia się swoimi treściami wideo w sekcji biblioteki materiałów VOD. Obecnie w jednym z największych bezpłatnych katalogów edukacyjnych VOD w Polsce znajduje się kilkaset pozycji. Materiał na platformie po dodaniu przez partnera stanowi wizytówkę udostępniającej go organizacji - jest opatrzony odpowiednim, przygotowanym przez partnera opisem, logotypem organizacji partnerskiej oraz informacją o jego pochodzeniu. Organizacje partnerskie mają możliwość dodawania dowolnej liczby materiałów za pośrednictwem wgrywania ich na platformę lub też poprzez linkowanie do źródeł zewnętrznych jak biblioteki serwisów Vimeo, YouTube i podobnych. Każdy udostępniony na platformie materiał jest akceptowany przez zespół platformy, który nie ingeruje w jego treść lub opis, zwracając jedynie uwagę na zgodność z regulaminem serwisu. Na platformie Zadebatuj.pl możemy znaleźć takie materiały jak na przykład poradnik poświęcony dyskusji o polityce międzynarodowej autorstwa Doroty Kolarskiej (zobacz tutaj) czy też instrukcja poświęcona charakteryzowania przestrzeni dyskusji w debatach sportowych stworzona przez Mistrza Polski Debat Parlamentarnych Michała Kruszyńskiego (zobacz tutaj).

Wydarzenia dla społeczności

Internauci odwiedzajacy serwis Zadebatuj.pl mogą nieodpłatnie korzystać ze źródeł znajdujących się w bibliotece VOD oraz komentować treści z poziomu platformy. W ramach popularnych i chętnie udostępnianych przez organizacje partnerskie treści znajdują się także zapisy z wydarzeń na żywo lub on-line. Przykładem takiego zapisu transmisji może być finał konkursu Najlepszy Młody Mówca organizowanego przez Akademię Retoryki Igora Zalewskiego (zobacz tutaj).

Kalendarz społeczności

Partnerzy Zadebatuj.pl mają na wysiągnięcie ręki wielotysięczną społeczność internautów, którzy przeglądają stronę każdego miesiąca. Każda organizacja ma możliwość udostępnienia informacji o planowanym przez siebie wydarzeniu. Dzięki temu partnerzy docierają z organizowanymi przez siebie eventami do coraz większego grona odbiorców. Inicjatywy ogłaszane w kalendarzu mogą być dodatkowo organizowane za pośrednictwem ekosystemu Zadebatuj.pl, ale nie jest to warunek konieczny do spełnienia. Zarówno inicjatywy stacjonarne jak i te organizowane wirtualnie za pośrednictwem komunikatorów i platform zewnętrznych warto zawsze wpisać do kalendarza społeczności z odpowiednim wyprzedzeniem. Każde wydarzenie należy odpowiednio opisać w taki sposób, by użytkownicy platformy zainteresowani ofertą partnera mogli bez przeszkód z niej skorzystać. Co ważne, Zadebatuj.pl gwarantuje pełną swobodę przy redagowaniu opisu wydarzenia oraz dodawaniu treści, zwracając uwagę jedynie w przypadku rażących błędów językowych lub naruszeń regulaminu. Kalendarz społeczności to najchętniej odwiedzana przez użytkowników sekcja na platformie Zadebatuj.pl. Nie ma się co dziwić.

Wydarzenia cykliczne oraz podobne

Kalendarz społeczności oferuje możliwość dodawania jednorazowych wydarzeń takich jak uroczyste debaty, spotkania czy jubileusze organizacji partnerskich. Dodatkowo istnieje jednak możliwość dodawania wydarzeń cyklicznych, pojawiających się w kalendarzu do czasu określonego przez partnera oraz ze wskazaną przez niego regularnością. Przykładem tego typu pozycji w kalendarzu mogą być zajęcia otwarte klubów debat, seminaria otwarte czy też szkolenia organizacji partnerskich.

Przykładowy miesiąc z kalendarza społeczności - Kliknij tutaj